Leszek Długosz - koncert Z jednego kubka ty i ja...

Wystawa 60 lat Muzeum

Program Konferencji Naukowej

W związku z Obchodami Jubileuszu 60-lecia informujemy, że

25 listopada 2017 (w sobotę) Muzeum w Żarnowcu będzie nieczynne.

1 października 2017 r. w Muzeum w Żarnowcu
odbył się finisaż wystawy "Malarstwo Joanny Dyląg-Faliszek" oraz spotkanie z artystką.

zdjęcia

Kolejna edycja kampanii MKiDN „60+Kultura”

Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu zaprasza w dniach 23–24 września 2017 r. seniorów do zwiedzania naszych ekspozycji
za symboliczną złotówkę – w ramach akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+ Kultura”.

17 czerwca 2017 r. odbył się w Muzeum w Żarnowcu „Wieczór poetycko-muzyczny” z następującym programem:

• spotkania autorskie z Marią Kantor (Jasło-Kraków), Haliną Urban (Warzyce), Haliną Kurek (Zręcin), Stefanik (Żarnowiec) –

• koncert w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego przy LO w Jedliczu pod kierunkiem Zenona Delimaty w składzie:
Martyna Rzońca, Kamila Zawada, Otylia Biedroń, Wiktoria Stefaniak, Tymoteusz Och, Magdalena Klocek, Manuela Goleń, Adriana Szczur, Wioleta Szmidt.

Zdjęcia z Nocy Muzeów w Żarnowcu - 20 maja 2017

Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu

zaprasza na Noc Muzeów

20 maja (sobota) 2017, w godz. od 16.00 do 24.00

Wstęp bezpłatny

Serdecznie zapraszamy Państwa do zwiedzania ekspozycji w budynkach Dworku i „Lamusa”. Podczas tegorocznej
Nocy Muzeów ciekawie zapowiada się wernisaż wystawy Ingi Marczyńskiej i spotkanie z artystką, podczas którego
podzieli się informacjami na temat swojej pasji i techniki tworzenia ikon (początek spotkania o godz. 17.00).

Tradycyjnie odbędzie się również kiermasz wydawnictw muzealnych, umożliwiający zapoznanie się z najnowszymi edycjami utworów Marii Konopnickiej (wznowienia, reprinty i opracowania twórczości).

Atrakcją wieczoru będzie koncert artystki Agnieszki Chrzanowskiej – absolwentki krakowskiej PWST oraz Szkoły
Aktorskiej SPOT, związanej w latach 1996-2003 z „Piwnicą pod Baranami”, klubem „Alchemia” oraz Teatrem Piosenki
w Centrum w Krzysztoforach. Podczas koncertu pt. „Gdybym mogła pisać wiersze na rozstaju dróg” artystce będzie akompaniował (na gitarze i buzuki) Jarosław Meus (początek o godz. 19.30).

Muzeum Marii Konopnickiej zapewnia zwiedzającym 4 darmowe kursy na trasie Krosno, ul. J. Piłsudskiego
(obok Muzeum Podkarpackiego) – Żarnowiec Muzeum oraz z powrotem w następujących godzinach:

Krosno – Żarnowiec: 19.00, 20.00, 21.00, 22.00

Żarnowiec – Krosno: 19.45, 20.45, 21.45, 23.00

Serdecznie zapraszamy!

28 kwietnia 2017 r. w Muzeum w Żarnowcu odbyły się koncert „Od arii do piosenki” oraz spektakl teatralny
według starożytnych epitafiów i inskrypcji nagrobnych pt. „Misterium” w reżyserii Damiana Kierka

w wykonaniu słuchaczy Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krośnie, prowadzonej przez Marka Wiatra.

Wykonawcy: Weronika Agaś, Robert Barański, Gabriela Czekańska, Weronika Czekańska,
Izabela Kaciuba, Jakub Kozdrój, Wojciech Kozdrój, Łukasz Kustroń, Julia Pakuła, Krzysztof Sebastiański,
 Anna Skiba, Maria Uram, Mateusz Wiatr.

zdjęcia

25 marca 2017 r. w Muzeum w Żarnowcu odbył się wernisaż wystawy rzeźby Andrzeja Tarki i Jacka Kani
  koncert słuchaczy Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krośnie w składzie:

Weronika Agaś, Maria Uram, Gabriela Czekańska, Łukasz Kustroń - pod kierunkiem Pana Marka Wiatra.

zdjęcia

Copyright (c)2017, Wszelkie prawa zastrzeżone.