ARTUR GOTZ

MĘŻCZYZNA PRAWIE IDEALNY

recital i promocja płyty pod patronatem TVP 2

teksty i muzyka AGNIESZKA CHRZANOWSKA

akompaniament:

Dariusz Igielski – instrumenty klawiszowe, akordeon

Fragmenty płyty      Występ w TVP Polonia 

Nareszcie mężczyzna XXI wieku został z wnikliwością opisany w piosenkach. W kolejnych trzynastu utworach znajdujemy odpowiedzi na pytanie, jaka jest kondycja psychofizyczna współczesnych mężczyzn. Bohaterami stali się zakochani, naiwni, nawróceni, nienasyceni, zdradzający, bogaci, nieśmiali i ci bardzo śmiali przedstawiciele płci męskiej.Dowiadujemy się z czym musi zmagać się mężczyzna nienasycony i jak radzi sobie z pożądaniem do żony bliźniego, czego jest w stanie dopuścić się nadgorliwy teść, jakimi zaletami obdarzony jest mężczyzna nawrócony, jak na psychikę mężczyzny wpływa podział na ducha, duszę i ciało, jakie są przyczyny picia alkoholu przez mężczyzn, na co mężczyźni mają alergię i na koniec, co postanawia mężczyzna, który chce być idealny.Premiera płyty odbyła się w „Pytaniu na Śniadanie” w TVP 2, premiera radiowa była w Trójce u Artura Andrusa, a premiery dwóch teledysków odbyły się w Teleexpressie w TVP 1. Projekt został entuzjastycznie przyjęty w Polsce, Wielkiej Brytanii i w Budapeszcie, a także podczas miesięcznego tournee po USA.

ARTUR GOTZ – urodzony w Krakowie wokalista i aktor młodego pokolenia, absolwent PWST im. L. Solskiego w Krakowie – Filia we Wrocławiu (2006).Występuje na scenie od jedenastego roku życia, a w wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach. Aktualnie aktor scen Warszawy (Teatr „6 Piętro” Michała Żebrowskiego) i Łodzi (Teatr Nowy im. K. Dejmka), w latach 2006-2009 był aktorem Teatru Rozrywki w Chorzowie, współpracował z Teatrem Współczesnym i Teatrem „Kamienica” Emiliana Kamińskiego w Warszawie.
Jako wokalista debiutował w krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel Usposobienie przyjemne, a w sierpniu 2010 odbyła się premiera jego debiutanckiej płyty Obiekt seksualny z 17. piosenkami o tematyce damsko-męskiej. W Walentynki 2015 r. ukazała się jego druga płyta Mężczyzna prawie idealny z piosenkami, które napisała dla niego Agnieszka Chrzanowska. Patronem medialnym płyty jest TVP 2. Artur Gotz prezentuje swoje recitale w całej Polsce, a także w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Budapeszcie, Londynie, Oxfordzie, Pradze, Wiedniu, na Cyprze oraz podczas dwóch tournee po USA (m.in. Los Angeles, Las Vegas, New Jersey, Boston, Cincinnati, Portland, San Diego, Seattle). Artysta zagrał również duże radiowe koncerty na antenie Radia RDC w Warszawie, Radia Kraków, Radia Łódź, Radia Gdańsk, Radia PiK w Bydgoszczy i Radia Olsztyn. Występował na festiwalach teatralnych w Czechach, Francji, Słowacji, Wielkiej Brytanii i na Łotwie, a także na 27. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2006 r. w koncercie EnergiaPro Młodzi. Współpracował ze Studiem 68 of theatre arts London w Gdyni pod patronatem Sean'a Connery.
Laureat Międzynarodowej Nagrody Konsula Generalnego Republiki Czeskiej, w 2013 r. otrzymał Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi, a w 2014 r. Stypendium Miasta Stołecznego Warszawy. Laureat nagrody „Wokalista Roku 2015”.
Zagrał kilka ról filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie Karol − człowiek, który został papieżem (reż. Giacomo Battiato) oraz Reportera Dzikowskiego w Wielkich ucieczkach, Wojtka Wystracha w Ścianie śmierci oraz w popularnych serialach m.in. Na Wspólnej.

 

Oficjalna strona artysty: www.arturgotz.pl

 


 

 

 

 

 
Copyright (c)2016, Wszelkie prawa zastrzeżone.